ozturk_turkdogan

Öztürk Türkdoğan

Genel Başkan @ İnsan Hakları Derneği

Öztürk Türkdoğan, 1969 yılında Kars’ın Selim ilçesi Laloğlu Köyünde doğmuştur. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Avukatlık mesleğini sürdüren Türkdoğan, 1998 yılından beridir Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Hukuk Danışmanlığını görevini yürütmektedir. 2002-2009 yılları arasında da Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Hukuk Danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda KESK Kurucu Yönetim Kurulu üyeliği de yapmış olan Türkdoğan, evli ve iki çocuk babasıdır.

2002 yılından beri İnsan Hakları Derneği Merkez Yönetim Kurulu üyesi olup 2008 yılından beri (İHD) İnsan Hakları Derneği Genel Başkanı olarak görev yapmaktadır. 2006 yılından beri Uluslararası Ceza Mahkemesi Türkiye Koalisyonu sözcülüğü, 2008 yılından beri İnsan Hakları Ortak Platformu (İHOP) Yönetim Kurulu Üyesi olan Öztürk Türkdoğan “Akil Adamlar” arasında yer almıştır.

Konferansta 14 Mayıs 2016 tarihinde, “TÜRKİYE “GÜVENLİ ÜLKE” MI? / TÜRKİYE’DE İNSAN HAKLARI” oturumunda, “Türkiye’de Sokağa Çıkma Yasakları Süresince Yaşanan Hak İhlalleri” başlıklı sunumu gerçekleştirecektir.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://icrconference.org/index.php/speaker/ozturk-turkdogan/">
LinkedIn