Aitor-Zabalgogeazkoa

Aitor Zabalgogeazkoa

Türkiye Temsilcisi @ Sınır Tanımayan Doktorlar

Aitor Zabalgogeazkoa, Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF) Halep, Suriye operasyonlarının 2012 ila 2014 yılları arasında misyon başkanlığı görevini yürütmüştür.

2014 yazından beri, Sınır Tanımayan Doktorlar Türkiye Temsilcisi olarak görev yapan Aitor Zabalgogeazkoa, 2006 ila 2012 yılları arasında da MSF İspanya Direktörü olarak çalışmış ve aynı zamanda MSF Uluslararası İcra Komitesi üyeliğinde bulunmuştur.

2003 yılından 2005 yılına kadar, Demokratik Kongo Cumhuriyeti (Kivu-lar), Sudan, Irak, İran, Zambia, Gine Bissau, Etiyopya, Sri Lanka, Çeçenya, Angola gibi ülkelerde çatışma, yerinden edilme, savaş, doğal afet ve salgın gibi durumlarda yürütülen operasyonlar için MSF Acil Durum Birim Direktörlüğü yapmıştır.

2005 yılında hazırlanan “Invisibles” belgesinin de yapımcısıdır.

1993’ten 2003’e kadar İşgal Altındaki Filistin Toprakları, Kolombiya , Irak , Çeçenistan , Gambiya , Afganistan, Pakistan , Centro Afrika Cumhuriyeti , Kongo Demokratik Cumhuriyeti , Ceuta (İspanya) , Arjantin , Gürcistan, Çin, Tanzanya , Honduras , Gine Bissau , Kosova ve Tacikistan bölgelerinde salgın hastalık, doğal afet ve çatışmalarda Acil Durum Koordinatörlüğü ve Takım Liderliği görevleri yapmıştır.

Medya yönetimi ve televizyon yapımcılığı geçmişi olan Zabalgogeazkoa, 1964 İspanya, Bilbao doğumludur.

Follow by Email
Facebook
Google+
http://icrconference.org/index.php/speaker/aitor-zabalgogeazkoa-2/">
LinkedIn